Laboratory

Firma techbit.com.pl posiada jako jedna z nielicznych polskich firm własne specjalistyczne laboratorium serwisowe. Stosujemy innowacyjny na rynku sprzęt i oprogramowanie dzięki którym jesteśmy wstanie świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie.

Pracownicy zatrudnieni w laboratorium to najwyższej klasy specjaliści. Potwierdzeniem ich doświadczenia są międzynarodowe certyfikaty IPC. Dzięki temu mają Państwo pewność, że dysponujemy odpowiednią wiedzą w nowatorskich i skomplikowanych dziedzinach lutowania jak: SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP. My w przeciwieństwie do konkurencji nie uczymy się na sprzęcie powierzonym nam przez klienta.

W laboratorium korzystamy z urządzeń takich firm jak: VJ Electronix, Reeco, Pace, Fluke, Tektronix, Sovella, Felo. Dzięki bogatemu zapleczu technicznemu możemy zagwarantować jakość usług na poziomie największych producentów zespołów elektronicznych.

Strefa EPA (ESD Protected Area)

Dzięki zastosowaniu uziemionej podłogi, odzieży anty-elektrostatycznej, specjalistycznych mebli oraz urządzeń pozwala nam to zachować obowiązujące na świecie normy dotyczące ochrony prze wyładowaniami elektrostatycznymi. Nasze laboratorium spełnia rygorystyczną normę opracowaną przez Międzynarodową Komisję Europejską IEC, tj. PN-EN 61340-5-1 dotyczącą ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

System naprawczy Summit 750

Urządzenie stosowane w naszym laboratorium do lutowania w technologii SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP jest jednym z najwyższych osiągnięć współczesnej techniki. Urządzenia Summit z fabryki VJ Electronics stosowane są przez największe światowe korporacje produkujące sprzęt elektroniczny. Urządzenie to pozwala między innymi na pozycjonowanie układu do 50µm, tworzenie automatycznych profili lutowniczych (temperaturo-czasowych), jednoczesną obserwację układu zarówno z dołu jak i z góry, chłodzenie rdzenia układu BGA podczas lutowania.